Hovedprogram
HIT- og AVTRYKK-festivalen 2019

Haugesund Billedgalleri

Haugesund Billedgalleri

TORSDAG 09.05

Eventer

12.00 - 18.00 Byvandring og åpningsrunde, Festivalutstillinger
Oppmøte: Café Rene

Bli med på hele runden, eller møt opp på den
utstillingen du vil se!

Åse Anda
Sted: KFUK/KFUM

LARS AURTANDE
Sted: TBA

YNGVE SORTLAND
Sted: Haraldsgata 184

MARIA SUNDBY
Sted: Bedehuset på Bakarøy

Åpningstider: 12-18

FREDAG 10.05

Workshops


09.00 – 13.00    Reliefftrykk med Ciara Phillips
Sted: TBA

09.00 – 13.00    Tresnitt med Dahl/Aas
Sted: ROM FOR                      

09.00 – 13.00    Tracing på plexiglass med Trykkeriet Bergen
Sted: Karmsund Folkemuseum
             
13.30 – 17.30    Fanzine workshop med Pamflett
Sted: Gamle Slaktehuset

13.30 – 17.30    Japansk Tresnitt med Karen Helga Maurstig
Sted: ROM FOR

14.00 – 17.00 Linotrykk på handlenett
- å formidle til grunnskoleelever  
                            med Tove Selås, Martha Ådland og Linda M. Høie
Sted: Karmsund Folkemuseum

Eventer

19.00 - 23.00 Offisiell åpning av HIT-utstillingen
- Internasjonal tresnittutstilling
Prisutdeling og festaften
Sted: Haugesund Billedgalleri

Utstillinger

ÅSE ANDA
Sted: KFUK/KFUM
LARS AURTANDE
Sted: TBA
MARIA SUNDBY
Sted: Bedehuset på Bakarøy
YNGVE SORTLAND
Sted: Haraldsgata 184

Åpningstider: 12.00 - 18.00

LØRDAG 11.05

Happenings

11.00 – 15.00    Monumentale trykk med Ivar Rudi, ARTung, DKS Haugesund
                          - Linotrykk med dampveivals, Familieverksted
Sted: Bytunet

12.00 - 15.00    Mobilt trykkeri med Trykkeriet Bergen
                         Trykking av t-skjorter og plakater
Sted: Bytunet

Workshops

09.00 – 13.00    Tresnitt med Dahl/Aas
Sted: ROM FOR

12.00 – 16.00    Fanzine/ Risograf workshop med Pamflett
Sted: Gamle Slaktehuset
Samarbeid med Haugesund Folkebibliotek og Gamle Slaktehuset 

13.30 – 17.30    Japansk Tresnitt med Karen Helga Maurstig
Sted: ROM FOR

Seminarer

13.30 - 17.00 Trykk i tiden
Sted: Scandic Maritim
13.45 Ruth Peltzer
14.45 TBA
15.45 Kaffepause
16.00 Mattias Härenstam

13.30 - 17.00 Tilgjengeliggjøringens kunst
Sted: Scandic Maritim
13.45 Blikopeners
14.45 TBA
15.45 Kaffepause
16.00 Trykkeriet Bergen

Utstillinger

Haugesund Internasjonale Tresnittfestival: HIT-utstillingen
Sted: Haugesund Billedgalleri
ÅSE ANDA
Sted: KFUK/KFUM
LARS AURTANDE
Sted: TBA
MARIA SUNDBY
Sted: Bedehuset på Bakarøy
YNGVE SORTLAND
Sted: Haraldsgata 184

Åpningstider: 12-18

SØNDAG 12.05

konserter

11.00–12.00 Konsert med MUNOR
Bestillingsverket: Musikk og grafikk
med bidrag fra HUSO
Sted: Bergesenshuset, Vibrandsøy

13.00–14.00 Konsert med MUNOR
Bestillingsverk: Musikk og grafikk
med bidrag fra HUSO
Sted: Bergesenshuset, Vibrandsøy


Workshops

13.00–16.00 Familieverksted GOA-handlenett
Sted: Karmsund Folkemuseum
Drop in

foredrag

16.00 - 17.00 The GOA-Lecture med Trond Borgen
Sjøhuset til Trygve Seglem

Utstillinger

Haugesund Internasjonale Tresnittfestival: HIT-utstillingen
Sted: Haugesund Billedgalleri
ÅSE ANDA
Sted: KFUK/KFUM
LARS AURTANDE
Sted: TBA
MARIA SUNDBY
Sted: Bedehuset på Bakarøy
YNGVE SORTLAND
Sted: Haraldsgata 184

Åpningstider: 12-18